2016

Pierwsze wyprawy

Przed bardzo ważnym dla nas rokiem 2016, kiedy to powstał ten blog, wielokrotnie organizowaliśmy sobie różne podróże. Najpierw były wycieczki po większych miastach czy dwutygodniowy trekking po Tatrach. Postanowiliśmy nawet odbyć eurotrip po czterech stolicach – Czech, Słowacji, Węgier i Austrii. Skończyło się na miesiącu spędzonym w Pradze. Poznaliśmy niemal każdą kostkę brukową w mieście, a łabędzie przy moście Karola niemal przybijały nam piątki swymi płetwiastymi nogami.

Rok 2016 był dla nas kluczowym. To właśnie wtedy postanowiliśmy kupić dwa mocno używane rowery i wybrać się w swoją pierwszą rowerową wyprawę po polskim wybrzeżu – od Świnoujścia do miejscowości Piaski tuż przy rosyjskiej granicy. Po dotarciu na metę postanowiliśmy nie zatrzymywać się, ale pojechać dalej. Przepłynęliśmy Zalew Wiślany i jadąc od Fromborka dojechaliśmy na Mazury. Tam spędziliśmy kolejne tygodnie jeżdżąc po Krainie Tysiąca Jezior. Łącznie pokonaliśmy ponad 1000 km. Od tamtej pory postanowiliśmy uznać “dwa kółka” za kolejny sposób na długie i przede wszystkim niezapomniane podróże.

Zmieniliśmy się. Dowiedzieliśmy się, że możemy w podróży spędzać o wiele więcej czasu niż byliśmy przyzwyczajeni do tej pory. Dwa tygodnie w okresie wakacji zmieniliśmy na kilka tygodni. Poznaliśmy siebie i przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że długodystansowe i długoterminowe podróże są dla nas czymś, co nas uszczęśliwia.

Od tamtej pory nie wyobrażaliśmy sobie siebie inaczej niż właśnie na wyprawach, tych dalekich i tych krótkich. Postanowiliśmy, że każda kolejna podróż musi być dłuższa, jeszcze bardzie ekscytująca. Rok 2016 to początek wszystkich naszych EkstraMisji.

Na podstawie naszej nadmorskiej podróży powstał ebook relacjonujący wyprawę ze Świnoujścia do Piasków. Opisuje również cały proces jak doszliśmy do momentu, że z plecaków i wycieczek backpackerskich zdecydowaliśmy się wsiąść na rowery. Dlatego jeśli w Was też kiełkuje podobna myśl, to z całego serca polecamy naszego ebooka “Nadmorskie Opowieści“.