O Nas

Witajcie, cześć i czołem!

Nazywamy się Kuba Strzelecki i Agata Siciak. Od 2011 roku podróżujemy wspólnie i spełniamy swoje marzenia o odwiedzeniu niezwykłych miejsc czy poznaniu ciekawych ludzi. Do tej pory byliśmy w 17 krajach na 3 kontynentach, starając się przy tym wydać jak najmniej. Dzięki ustaleniu odpowiednich priorytetów i pozbyciu się „nadbagażu” mogliśmy często pozwolić sobie nawet na pięciomiesięczne wyjazdy podczas których zwiedzaliśmy niejedno państwo, poznając jego kulturę, kuchnię czy po prostu podziwiając piękne krajobrazy.

Od 2016 roku możemy nazywać się blogerami podróżniczymi, ponieważ wtedy narodził się niniejszy blog – EkstraMisja.pl. To na nim pojawiają się nasze relacje z wyjazdów, tutaj przedstawiamy wyniki testów sprzętów czy po prostu inspirujemy do wyjazdów i poznawania nowych miejsc.

Początki…

Zaczynaliśmy od jednej walizki wypełnionej po brzegi jedzeniem (serio). Jeśli nie wierzycie, obok macie jej zdjęcie. Szykowaliśmy wtedy się swój pierwszy wspólny, trzydniowy i sylwestrowy wypad w góry. Spodziewaliśmy się, że wszystkie sklepy w okolicy będą pozamykane. Woleliśmy się zabezpieczyć, aby przetrwać ten gorący okres. I żeby nie było, nie jesteśmy z tego bagażu dumni. Traktujemy go raczej jako memento dla Nas i wszystkich zaczynających podróże. Na miejscu okazało się, że mamy tuż przy kwaterze sklep spożywczy jednej z większych sieci. Dostaliśmy nauczkę i od tamtej pory bacznie dobieraliśmy swój bagaż pod konkretny wyjazd. Długo jednak zajęło Nam dochodzenie do wniosku, że tak naprawdę nie potrzebujemy tony rzeczy, by wyjeżdżać gdzieś na dłużej.

Z każdym wyjazdem nabywaliśmy doświadczenie, dochodziliśmy do różnych wniosków. Dzisiaj jesteśmy w stanie załadować się do 40-litrowych plecaków na miesiąc czy dwa (biorąc pod uwagę, że połowę miejsca zajmują namiot, śpiwory i kuchenka). Jest to nasz osobisty, mały sukces. I duma, bo zdjęcie wypełnionej jedzeniem walizki już mało ma z nami wspólnego.

Coraz odważniej…

Nie tylko wielkość bagażu uległa zmianie. Po każdej krótszej czy dłuższej wyprawie uznawaliśmy, że przekroczyliśmy pewną granicę, że następną ustalamy gdzieś dalej. I tak, z każdym rokiem wyjeżdżaliśmy coraz dalej i z coraz bardziej śmiałym pomysłem.

Projekty, z których jesteśmy szczególnie zadowoleni i które wspominamy z łezką w oku?

  1. Miesięczny wyjazd do Pragi, gdzie spędziliśmy połowę wakacji poznając praskie zabytki i atrakcje.
  2. Nadmorskie opowieści – rowerem po polskim wybrzeżu. Ponad miesiąc zwiedzania nadbałtyckich, polskich miast i miasteczek, poczynając od Świnoujścia a na Piaskach kończąc. Łącznie około 1700 km.
  3. Eks.Misja do Gruzji. Ponad miesięczna wyprawa przez kraj khinkali i chaczapuri, zwiedzając ciekawe miejscowości i atrakcje w różnych jego regionach. Pokonaliśmy wtedy około 2500 km marszrutkami, z buta lub pociągiem.
  4. GreenVelo Ekstra Tour, czyli rowerem po Green Velo. To niemal dwumiesięczna wyprawa na dwóch kółkach przez siedem województw wschodniej Polski. Przejechaliśmy wtedy ponad 2500 km.
  5. Ekstra13 – niemal pięciomiesięczna, rowerowa wyprawa przez trzynaście krajów Europy Południowej. Dojechaliśmy do Grecji i wróciliśmy z powrotem do Polski. Całość to 5750 km wspaniałej przygody.

Przed nami kolejne wyprawy, zarówno backpackerskie jak i rowerowe. Planujemy także w przyszłości kupić samochód i przerobić go na kampera, dzięki któremu nasze wyprawy będą jeszcze dłuższe i do krajów bardziej odległych.

Nasz projekt w social mediach

Facebooku – https://www.facebook.com/ekstramisja/
Instagram – https://www.instagram.com/ekstramisja.pl/
Twitter – https://twitter.com/EkstraMisja

EkstraMisja w…

Zapraszamy do śledzenia nas i EkstraMisji!

Follow by Email
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Instagram