Kto z nas w życiu nie kombinował, by się zbytnio nie narobić, a mimo to zarobić? Są wśród nas tacy, którzy wyciąganie z roboczego kalendarza długich weekendów opanowali do perfekcji. Dzisiaj pomówmy o twoim planie urlopowym na zbliżający się 2017 rok.


Jeśli lubisz wyjechać w ciągu tygodnia poza miasto na dłużej albo chcesz wcielić w życie małe wyprawy, których nie zdążysz już odbyć w tym roku, to ten artykuł jest dla ciebie. Dzisiaj podpowiem ci, które dni w ciągu całego roku wybrać, by urlopy trwały jeszcze dłużej.
Początek stycznia może ci trochę zniszczyć humor – Nowy Rok wypada w niedzielę. Ale spokojnie – pierwszy długi weekend przyjdzie szybciej, niż się tego spodziewasz. Mianowicie już 5 stycznia wieczorem będziesz mógł wyjechać poza miasto, ponieważ kolejny dzień to święto Trzech Króli. Wypada ono w piątek, więc praktycznie za darmo zyskujesz dodatkowe 24 godziny spokoju od pracy. Możesz w ten sposób przeznaczyć trzy dni na jazdę chociażby na nartach, ponieważ wyciągi w przeważającej większości działać będą.
Wielkanoc przewidziano na połowę kwietnia, gdzie świątecznym poniedziałkiem będzie 17 dzień tego miesiąca. Jeśli zależy ci na zrzuceniu kilogramów po tonie jajek jaką spożyjesz, to zastanów się, czy nie dobrze byłoby wziąć urlopu od 18 do 21 kwietnia. To też dobry czas, kiedy ferie zimowe są już dawno za tobą, a w górach nadal panują dosyć dobre warunki narciarskie (choć może nie takie jak kilka tygodni wcześniej) i nie ma tłoku. Niemniej, poświęcając cztery dni, zyskujesz aż ich aż dziewięć na eskapady.
Jeszcze lepiej prezentuje się uwielbiana przez wszystkich majówka. Święto Pracy wypada w poniedziałek, święto Konstytucji w środę. Decydując się na urlop we wtorek oraz w czwartek i piątek znów masz dziewięć dni wolnego. Może jakiś wypad w budzące się do życia góry?
Jeśli nie wyszalejesz się dostatecznie w dwóch poprzednich miesiącach, to biorąc wolne 16 czerwca, będziesz miał dodatkowe cztery dni na spełnienie wyjazdowych marzeń. Wszystko za sprawą Bożego Ciała, które jak zwykle wypada w czwartek. Warto się zdecydować, szczególnie, że na następny długi weekend będziesz musiał czekać do sierpnia. Wtedy – znów 15-tego – we wtorek wypada święto maryjne, dzięki któremu biorąc urlop w poniedziałek zyskasz kolejne cztery dni wolnego.
Następne tygodnie upłyną ci raczej pod znakiem pracy i wyczekiwaniu na przełom października i listopada. Wtedy, biorąc urlop kolejno na 30 i 31 października oraz 2 i 3 listopada – wykorzystując Wszystkich Świętych wypadający na środę – zyskasz dziewięć dni odpoczynku, . Niestety 11 listopada wypada w sobotę. Jednak jeśli pracujesz na etacie, pracodawca musi wyznaczyć w zamian inny dzień wolny. Oczywiście, jeśli twój tydzień pracy kończy się na piątku. Dlatego też warto dowiedzieć się, na kiedy przewidywane jest „odrabianie” Święta Niepodległości i wziąć sobie kolejne dni wolne.
Święta Bożego Narodzenia w przyszłym roku wypadają kolejno w poniedziałek i wtorek. Dlatego poświęcając trzy dni urlopu, będziesz mógł odpoczywać aż do 2 stycznia. Taki układ rekompensuje nam tegoroczny, dosyć niekorzystny układ, który zmuszał nas albo do wzięcia większej ilości dni wolnych, albo do przerywania odpoczynku pod koniec roku.
Powyższe zestawienie wykorzystuje siedemnaście dni urlopu. Oczywiście wszystkie dni wolne zależą od tego, na jakich warunkach pracujesz. Może się okazać, że większość z moich propozycji nijak się ma do realiów w jakich tobie przyszło żyć. Niemniej, tym artykułem chciałem ci pokazać ile wolnego możesz mieć w ciągu całego roku, jeżeli tylko odpowiednio pokombinujesz. Dlatego nie traktuj tego tekstu zbyt dosłownie. Zachęcam cię do wykorzystania przysługujących ci dni wolnych w taki sposób, by wyciągnąć z kalendarza jeszcze więcej i byś mógł pozwolić sobie na rożne szalone wyjazdy nie tylko w czasie wakacyjnym. Bo życie to nie tylko praca i dom. To też przyjemności, na które musimy sobie od czasu do czasu pozwolić by nie zwariować.
Jeśli powyższy artykuł ci się spodobał, koniecznie podziel się swoją opinią poniżej, w komentarzu. Zostaw na Facebooku kciuka w górę, serduszko na Twitterze lub wciśnij „+1” na Google+. Do wyboru do koloru. Napisz też swoje pomysły na zwiększania ilości dni wolnych. Ktoś na pewno z niej skorzysta. Dodatkowo możesz przyczynić się do spełnienia jednego punktu z mojej osobistej listy „EkstraMisji„. A wszystko dzięki programowi Patronite i twojej dobroci. Z góry dzięki:)

Obserwuj mnie na:
Follow by Email
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Instagram